NAMAIPATARIMAI

Kad apšvietimas būtų jaukus

Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.

Interjero dizainerė Gabija Naudžiūtė sako, kad itin svarbu apgalvoti kiekvienos namų erdvės paskirtį ir apšvietimą derinti prie jos, kad namai būtų harmoningi ir jaukūs.

Interjero dizainerė apžvelgia kelis svarbius veiksnius, kad pavyktų sukurti patogią ir funkcionalią gyvenamąją erdvę.

Atsižvelkite į kambarių paskirtį. Pradėjus galvoti apie apšvietimo projektavimą, visų pirma G. Naudžiūtė siūlo įvertinti kambarių paskirtį.

„Juk skirtingi kambariai naudojami skirtingoms veikloms. Todėl ir apšvietimo sprendimai juose turi būti skirtingi. Vienaip apšviečiamas gyvenamasis kambarys, kitaip – darbo ar vaikų kambariai. Virtuvėje reikia dar kitokio apšvietimo“, – kalba interjero dizainerė.

Ji pataria numatyti skirtingus šviestuvų tipus ar skaičių. Kiekviename kambaryje turėtų būti gerai jį apšviečiantis bendras šviestuvas. Jis patogus tvarkantis ar imantis darbų, kuriems reikia daug šviesos.

„Vis dėlto bendruoju apšvietimu neužtenka apsiriboti. Verta pagalvoti apie paslėptus nišinius šviestuvus, kurie padeda sukurti jaukią ir romantišką atmosferą. Akcentiniam apšvietimui rinkitės stalinius arba sieninius šviestuvus, ant grindų pastatomus toršerus. Tuomet visada galėsite pasirinkti jūsų nuotaiką ir veiklą atspindintį apšvietimą“, – pataria specialistė.

Reikėtų pagalvoti ir apie šviesos šilumą visų namų šviestuvuose. Darbo vietoje ji gali būti šaltesnė, tačiau gyvenamuosiuose namuose rekomenduojama rinktis 3000 kelvinų lemputes. Jos suteikia jaukų apšvietimą, derantį tiek su tamsesniu, tiek su šviesesniu interjeru.

Turi derėti prie bendro interjero. Šviestuvai ir toršerai yra neatsiejama namų interjero dalis. Jie turi įsilieti į bendrą erdvę. Bet renkantis šviestuvus taip pat reikia įvertinti erdvės dydį.

Pasak G. Naudžiūtės, šviestuvus reikėtų pasirinkti tokius, kurie papildytų interjero stilių. Geriausia derinti visų namų šviestuvų apdailą, formas ir dydį.

„Didelis sietynas mažoje svetainėje gali užgožti erdvę, o mažas pakabinamas šviestuvas didelėje erdvėje jos neužpildys. Visuomet verta įsigyti bent vieną akcentinį namų šviestuvą, kuris būtų sukurtas dizainerio, pelnęs dizaino apdovanojimą ir turėtų išliekamąją vertę“, – įvardija G. Naudžiūtė.

Vis dėlto, jei biudžetas nedidelis, specialistė pataria rinktis minimalistinius sprendimus, kurie atrodys skoningai ir prisidės prie bendro namų stiliaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *