SVEIKATA

Kai kilogramus augina tabletės

Vaistai yra vienintelis būdas suvaldyti daugumą ligų – tiek lėtinių, tiek ir ūmių.

Todėl tenka taikstytis su pačiu įvairiausiu jų šalutiniu poveikiu suprantant, jog kitos išeities nėra.

Viena tokių dažniausiai pro akis praleidžiamų nepageidaujamų reakcijų yra svorio priaugimas. Ji būdinga plačiam spektrui vaistų – ir nereceptinių taip pat.

Bet kol tabletės gydo vieną negalavimą, antsvoris gali išprovokuoti naujų, įspėja medikai.

Ypač atsargūs turėtų būti ir kūno svorį kontroliuoti šių dviejų grupių preparatus vartojantys ligoniai.

Beta blokatoriai

Viena pagrindinių vaistų grupių širdies nepakankamumui ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti – beta blokatoriai skiriami diagnozavus hipertenziją, anginą (krūtinės skausmus) bei tam tikrus širdies ritmo sutrikimus. Ir jau seniai pastebėta, kad kai kuriems žmonėms jie išprovokuoja kūno svorio padidėjimą.

Tokį potencialų šalutinį rezultatą lemia beta blokatorių sąveikavimas su organizmo medžiagų apykaita ir hormonų balansu. Lėtindami širdies plakimą, šie medikamentai sulėtina ir metabolizmą, dėl to lėčiau deginamos kalorijos.

Kitas dažnas šalutinis beta blokatorių poveikis aukštą kraujospūdį turintiems žmonėms yra nuovargis. Dėl jo vartojantieji vaistus ima mažiau judėti, rečiau sportuoti, taigi gali priaugti svorio.

Steroidai

Jie skiriami gydantis įvairias medicinines būkles, kaip uždegimai, autoimuninės ligos, hormonų disbalansas. Ir antsvoris – vienas ryškiausių steroidų šalutinių poveikių.

Kodėl, priežasčių yra ne viena.

Pavyzdžiui, steroidiniai preparatai gali padidinti apetitą ir nesveiko maisto potraukį, taip išprovokuoti persivalgymą – taigi ir perteklinį kalorijų suvartojimą.

Tam tikroms plaučių ligoms gydyti naudojami steroidai neretai ne tik didina apetitą, bet ir sulaiko organizme skysčius. Tokiais atvejais ypač suapvalėja veidas.

Kiek nuo šių vaistų priaugama svorio, tiksliai nepasakys niekas. Tai labai individualus reiškinys, priklausantis nuo steroidinių preparatų tipo bei dozės, gydymo trukmės.

Todėl tik atidžiai stebint medikams ir laikantis sveiko gyvenimo būdo įmanoma sumažinti antsvorį bei galima jo žalą sveikatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *